Yaşam

RTÜK’ten Kızılcık Şerbetine verilen cezaya itiraz! Show TV avukatları harekete geçti

Kızılcık Şerbeti dizisinde rol alan Doğukan Güngör, Sıla Türkoğlu, Evrim Alasya, Barış Kılıç, Ceren Karakoç, Sibel Taşçıoğlu ve Settar Tanrıöğen’e bazı sahneler nedeniyle RTÜK tarafından ceza verildi. RTÜK, Show TV’de yayınlanan ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisindeki şiddet ve zorla evlendirme sahneleri nedeniyle 5 hafta uzaklaştırma ve 1.5 milyon TL para cezası verdi. Kararın ardından kanalın avukatları devreye girdi.

KARARA İTİRAZ ETTİLER

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Show TV’nin avukatları dün sabah saatlerinde mahkemeye itirazda bulundu. RTÜK’ün, Nursema’nın zorla evlendirildiği gece camdan atılarak yere düştüğü 2 dakikalık sahneyi yargıladığı diziyle ilgili karar, kadına yönelik şiddet ve şiddet kapsamında kötü örnek olarak değerlendirildi. ceza verdi, dün geçilmedi. Cuma gününe kadar bir karar bekleniyor.

Altın Film, dizinin çekimlerine devam ediyor. Cuma bölümü hazır. İtiraz olumlu olursa dizi ekranda gösterilecek. Ancak Show TV’nin itirazı reddedilirse dizi 7, 14, 21, 28 Nisan ve 5 Mayıs tarihlerinde gösterime girmeyecek.

adapazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu