Haber

Hayko Cepkin Ülkemizde Yaşananlarla İlgili En Çok Konuşulan Tweetiyle Resmi Olarak Yüzümüzde Tokat Etkisi Yarattı

Üzüntü, öfke, şaşkınlık; Tüm bu duyguları tek bir yerde yaşıyoruz. O kadar büyük bir yıkım yaşadık ki, bunu anlatacak kelime bulamıyoruz. İnsanlarımız öldü, milyonlarcamız evsiz kaldı, hatta sevdiklerinin cenazeleri için dualar ettik.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, bu süreçte yaşananlar, gözümüzle gördüğümüz onca şey… Kızmamak, ‘Neden?’ Sormamak elde değil. Hayko Cepkin o kadar çok tweet attı ki yüzümüze tokat tesiri oldu…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler birçok ilimizi etkiledi ve yıkıcı bir yıkım yaşadık. Bazı binalar sağlam kalırken, binlerce bina adeta “deprem değil bina öldürür” sözünü kanıtlarcasına yıkıldı.

Ölen kızının elini bırakmayan babanın bu fotoğrafı boğazımıza koca bir yumru oturdu. İnsanlar bir gecede evsiz kaldılar, sevdiklerinin cansız bedenlerini enkazdan kendi imkanlarıyla çıkaranlar oldu.

Beş gün sonra enkazdan kurtarılan ve iki kardeşini kaybeden İrem’in “Anne ayağıma bak” sözleriyle kesilen ayağını anlatması yüreklerimizi dağladı.

“Neden?” Bağırmak istememize neden olan vahim olaylara da şahit olduk. Halktan bağış toplayan Kızılay’ın, depremzedelere bağış yapmak için AHBAP’a çadır ve yiyecek sattığını öğrendik.

Bir bir ortaya çıkmaya başlayan gerçeklerle sıkılmamız ve birçok şeyi sorgulamamız çok normal. Uzun zaman önce sorguluyorduk ve bu farklı.

Hayko Cepkin ise yaşananları o kadar çok tweetledi ki, o tweet resmen boğazımıza düğümlendi; Yüzüne tokat atıldı.

“Günaydın. Bakalım bugün nasıl bir rezalet, ne ayıp, ne rezalet, ne rezalet, ne rezalet, ne yalan, dolu, iflah olmaz, doyumsuz, bitmeyen hüsran, azar, adaletsizlik, iftira, kriz, hüsran vs. Bitirebileceğim. Herkese iyi şanslar.” Uzun zamandır içinde bulunduğumuz durumu özetledi.

Elbette bu tweet’e yanıt gecikmedi…

?

?

?

?

?

?

?

?

Ne düşünüyorsun?

licehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu