Haber

Beşiktaş taraftarlarının gönderdiği oyuncaklar Kahramanmaraş’ta çocuklara dağıtıldı.

Beşiktaş ile Fraport TAV Antalyaspor arasında Vodafone Park’ta oynanan maçta siyah beyazlı taraftarlar, Kahramanmaraş’ın çadırkent kentinde sahaya atılan pelüş oyuncakları çocuklara dağıttı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, A takımlarının Fraport TAV Antalyaspor ile Vodafone Park’ta oynanan futbol karşılaşması sırasında taraftarların “Bu oyuncak benim arkadaşım” diyerek sahaya fırlattığı pelüş oyuncaklar, deprem felaketinden etkilenen çocuklara gönderildikleri Kahramanmaraş çadırkentinde moral vermek için. Çocuklardan büyük ilgi gördü.

Kamyonlardan indirilen oyuncaklar, çizgi film karakterleri kostümlü Beşiktaş gönüllüleri tarafından çocuklara dağıtıldı. Oyuncak dağıtımına Kulüp Başkan Yardımcısı Serhan Çetinsaya ve Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan da eşlik etti.

Oyuncaklara sarılmış mektuplar

Gelen paketlerde çok sayıda çocuğun oyuncaklara sarılı mektuplar gönderdiği görüldü. İstanbul Arnavutköy Bolluca İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Yusuf Eren Memiş’in gönderdiği oyuncak paketinden çıkan mektup okuyucuları duygulandırdı.

Yusuf Eren Memiş’in mektubunda, “Sevgili dostum ben Yusuf Eren Memiş, bu mektubu sana İstanbul Arnavutköy Bolluca İlkokulu’ndan yazıyorum. Kendini asla yalnız hissetme. Seni çok seviyoruz. Sanma ki yalnızsın , biz buradayız sizler için dua ediyoruz korkmayın bunu birlikte atlatırız bu bizim de başımıza gelebilir tanımasakta olur zaten beraber yaşamıyormuyuz Herkese geçmiş olsun, hepinizin yanındayız.” sözlerine yer verdi.

agli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu